تعمیر گیربکس های اتوماتیک CVT

گیربکس ها در واقع قدرت تولید شده توسط موتور اتومبیل را به دیفرانسیل و چرخ ها منتقل می کند. گیربکس های اتوماتیک از بخش هایی مثل مبدل گشتاور (روغن گیربکس، توربین و …)، کلاچ گیربکس اتوماتیک، چرخ دنده های گیربکس اتوماتیک، شیرهای برقی یا سنولوئید و کامپیوتر مرکزی تشکیل شده است.

ممکن است در این بخش ها ایراداتی ایجاد شود که عملکرد دنده ها را دچار اختلال کند.

یکی از زیر مجموعه های خدمات پس از فروش خودروهای خارجی و بخش دیگری از خدماتی که در مجموعه یونس مکانیک تهران به صاحبان خودروهای خارجی ارائه می شود، تعمیر گیربکس های اتوماتیک خودروهای وارداتی می باشد.

می توان گفت که یکی از اصلی ترین بخش های اتومبیل گیربکس آن است و نقش بسیار مهمی در عملکرد مطمئن و بهینه اتومبیل دارد.

 

تعمیر گیربکس های اتوماتیک DSG- CVT

انواع گیربکس

گیربکس یا جعبه دنده در دو نوع دستی و اتوماتیک وجود دارد.

در صنعت خودروسازی، گیربکس های دستی اولین جعبه دنده های طراحی شده هستند. به مروز و با پیشرفت صنعت جعبه دنده های اتوماتیک برای خودروها ساخته شد. جعبه دنده های اتوماتیک نسبت به نوع دستی آن پیچیدگی های بیشتری دارد. بنابراین برای تعمیر گیربکس های اتوماتیک نیز دشوار است و نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد.

صاحبان خودروهای وارداتی باید بدانند در صورت بروز مشکل در گیربکس های اتوماتیک، بهتر است در مراحل اولیه برای رفع مشکل و تعمیر آن به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنند. اقدام به موقع، باعث ساده تر شدن و کاهش هزینه تعمیرات خواهد شد.

مجموعه یونس مکانیک خدمات ویژه ای را برای تعمیر گیربکس های اتوماتیک خودروهای خارجی ارائه می دهد. این خدمات در کوتاه ترین زمین و با کمترین هزینه برای انواع گیربکس های اتوماتیک از جمله گیربکس های CVT و گیربکس های DSG برای صاحبان خودروهای خارجی انجام می شود.

 

گیربکس دو کلاچه

از جمله خرابی هایی که ممکن است برای جعبه دنده ایجاد شود به شرح زیر است:

تقه زدن، خورده شدن چرخ دنده ها، گاز خوردن هرز اتومبیل، سوختگی و فرسودگی روغن گیربکس، ضعیف و خراب شدن شیر برقی، از کار افتادگی کامپیوتر مرکزی، خرابی توربین، نشتی محورها و واشرها و …

تشخیص خرابی گیربکس ها معمولا در هنگام سرویس دوره ای و همچنین روشن شدن چراغ مخصوص گیربکس صورت می گیرد. در برخی موارد نیز ممکن است از طریق صدای اضافه در هنگام رانندگی قابل تشخیص باشد.

مجموعه یونس مکانیک با داشتن کادر مجرب و ماهر بهترین خدمات را برای خودروهای خارجی انجام می دهد.

گیربکس های اتوماتیک DSG

اغلب خودروها دارای یک کلاچ هستند، اما گیربکس اتوماتیک DSG نوعی جعبه دنده اتوماتیک است که دارای دو کلاچ است. کلاچ دوم مشخص می کند که شما به چه دنده ای نیاز دارید و آماده می شود در واقع می توان گفت که گیربکس همیشه برای حرکت بعدی آماده است.

 

گیربکس های اتوماتیک

خودروهایی که با گیربکس DSG کار می کنند

گیربکس های دو کلاچه در خودروهای مدل Audi, Skoda, SEAT, VW, Porsche, وجود دارد. همچنین در مدل هایی مثل فورد، ولوو، BMW، Nissan و MG از گیربکس DSG استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964