دیسک و صفحه (کیت کلاچ) تقویتی پژو 1800

توجه : برای اینکه متوجه شوید کدام دیسک و صفحه برای خودرو شما مناسب است و از کدام کیت کلاچ میتوانید نهایت استفاده را ببرید بایستی تا انتهای این مطلب را مطالعه فرمایید.

کار دیسک و صفحه در خودرو چیست؟

به طور خلاصه کار دیسک و صفحه یا کیت کلاچ اتصال قدرت موتور به گیربکس میباشد یعنی زمانیکه شما کلاچ خودرو را میگیرید این اتصال قطع و زمانی که کلاچ را رها میکنید این اتصال وصل میگردد.

 

چند نوع کیت کلاچ یا دیسک و صفحه داریم؟

عملاً ما جندین نوع کیت کلاچ داریم که اولین مورد و ارزانترین مورد دیسک و صفحه های بازاری هستند ، این کیت ها معمولاً مرغوبیت چندانی ندارند و نهایتاً بعد از چند ماه استفاده رو به ضعیف بودن میروند. نوع دوم صفحه دیسک های شرکتی هستند که نسبت به نوع بازاری کیفیت بهترین دارند و برای استفاده روزمره مناسب است که معمولاً در کشور عزیزمان ایران این نوع کیت کلاچ ها بیشتر استفاده میشود. نوع سوم که کیفیت بسیار بالاتری دارند کیت کلاچ های فرانسوی اصل هستند ، این کیت کلاچ ها با نام والئو اصل نیز شناخته میشوند که در ادامه به مزایای این کیت ها نیز خواهیم پرداخت…

 

مرغوبیت جنس صفحه را از کجا تشخیص دهیم؟

اگر به تصویر بالا دقت کنید 3 نوع صفحه وجود دارد که رنگ های متفاوتی دارند ، هرچه رنگ صفحه روشنتر باشد و رگه های مسی داخلش بیشتر به کار رفته باشد مرغوبیت و همچنین دوام بیشتری دارد و هرچه رنگ سیاه تری داشته باشد و رگه های کمتر داشته باشد یعنی مرغوبیت کمتری دارد. عملاً مرغوبیت یک صفحه را میتوانید با درصد مس استفاده شده در آن صفحه تشخیص دهید. اگر توجه داشته باشید بعترین کیت کلاچ ها توسط آلمان تولید میشود و در این کیت کلاچ ها صفحه به هیچ عنوان سیاه رنگ نیست و درصد مس بسیار بالایی دارد.

 

فنرها در کیفیت صفحه تاثیر دارد؟

فنرهای بکار رفته در صفحه نیز رابطه مستقیم با کیفیت ساخت صفحه دارد ، هرچه فنرهای بکار رفته بزرگتر و قویتر باشند به همان میزان کیفیت ساخت آن صفحه بیشتر است ، برخی از شرکت های سازنده نیز فنرها را اندکی ضعیفتر انتخاب میکنند اما از طرف دیگر تعداد فنرها را بیشتر میکنند و این نیز میتواند کیفیت خوبی را ارائه نماید. توجه داشته باشید که رنگ فنرها هیچ معنی و مفهومی ندارد یعنی قدرت فنرهای بکار رفته در فنرها هیچ ربطی به رنگ آنها ندارد و این مورد جهت مارکتینگ و زیبایی برای افزایش فروش بکار میرود.

 

دیسک و صفحه گرافیتی چه کاربردی دارد؟

دیسک و صفحه گرافیتی از جمله بهترین نوع صفحه ها میباشد که درصد مس بسیار بالایی دارد اما با این حال معایب بسیار زیادی هم دارد ، شما نمیتوانید از صفحه گرافیتی به صورت شهری استفاده کنید زیرا تکان های بسیار شدیدی به خودرو وارد میکند و در طول چند ماه میتواند خودرو شما را مستحلک نماید ، صفحه گرافیتی در صورتی که به درستی تنظیم و نصب نگردد میتواند منجر به شکستی در خود صفحه شود ، از صفحه های گرافیتی در خودرو های مسابقاتی استفاده میشود تا به صورت کامل گیربکس و موتور به هم قفل شوند. اگر شما هم خودرویی دارید که به صورت شهری استفاده نمیکنید و مخصوص پیست میباشد میتوانید از این نوع صفحه های گرافیتی استفاده نمایید.

 

بهترین دیسک و صفحه ای که برای پژو پیشنهاد میکنیم کدام است؟

بهترین دیسک و صفحه ای که میتوانیم برای پژو 405 ، پارس و سمند با موتور XU7 پیشنهاد کنیم دیسک و صفحه های آلمانی میباشد که بسیار مقاوم و البته بسیار بسیار با کیفیت میباشد

 

برای خرید دیسک و صفحه آلمانی جطور اقدام کنیم؟

این نوع از دیسک و صفحه ها به صورت انحصاری توسط یونس مکانیک به صورت وارداتی ارائه میشود و شما برای خرید بایستی با شماره تماس زیر در ارتباط باشید

 

کلمه کلیدی :مزایای صفحه کلاچ گرافیتی – دیسک و صفحه گرافیتی ۴۰۵ – دیسک و صفحه تقویتی پژو – دیسک و صفحه تقویتی چیست

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964