رفع ماتی و کدری چراغ خودرو

چراغ های خودرو با گذشت زمان می‌توانند خراش برداشته و یا کدر شوند. تعویض کامل آن‌ها گزینه‌ی مناسبی است اما هزینه‌ی زیادی در پی خواهد داشت. دو راه حل وجود دارد تا چراغ‌ها را دوباره و حالت اولیه‌ی خود برگردانید.

 

راه اول : انجام این راه حل نسبت به راه حل دوم بسیار ساده تر میباشد و البته شاید تاثیر گزاری کمتری نیز داشته باشد اما به عنوان یک راه حل سریع و تاثیر گذار حتما پیشنهاد میشود.
کمی خمیر دندان بر روی یک مسواک و یا پارچه‌ی کهنه بریزید و سپس شروع به ساییدن آن روی چراغ خودرو کنید. در این هنگام مواد ساینده‌ای که در داخل ترکیب خمیر دندان قرار دارند شروع به لایه‌برداری از سطح چراغ می‌کنند و باعث شفافیت دوباره‌ی آن می‌شوند.
راه دوم: برای رفع کدری چراغ ماشین یا همان زرد شدن چراغ ما باید یک لایه از عمق طلق چراغ را برداریم که این کار با سمباده کشیدن میسر می شود.
به مقداری پنبه و پولیش سمباده های 200 و 400 و 800 و 3000 نیاز داریم که همگی را میتوان از ابزار فروشی ها تهیه فرمایید
با استفاده از روزنامه و چسب اطراف چراغ را بپوشانید و چراغ های ماشین را از گرد و غبار بشویید و پاک کنید.
در ابتدا با سمباده زبر تر شروع می کنیم یعنی سمباده شماره ۲۰۰٫در کلیه مراحل سمباده کشیدن از آب کف دار باید استفاده کنید.سعی کنید سمباده کشیدن با فشار ثابت و در یک جهت باشد و با تمام نقاط چراغ تماس داشته باشد.این کار را تا زمانی انجام دهید که رنگ طلق چراغ کاملا مات شود و خطی عمیق تر از خطهای سمباده بر رو طلق چراغ باقی نمانده باشد.
سپس نوبت سمباده نرم تر است یعنی سمباده ۴۰۰٫مانند حالت قبل سمباده کشیدن را شروع می کنیم دقت داشته باشید که در کلیه مراحل از محلول کف استفاده کنید.
سمباده ۸۰۰ را هم مانند مراحل قبل بکشید.دراین مرحله از ماتی طلق چراغ که در اولین مرحله سمباده کشیدن ایجاد شده بود کم می شود.
در آخرین مرحله به سراغ سمباده ۳۰۰۰ که نرمترین سمباده شما می باشد می رویم.این مرحله از ظرافت بیشتر برخوردار است.به این دلیل که باید یک حالت بدون خط و خش را ایجاد کنید.انقدر این کار را ادامه دهید که سطح طلق کاملا سیقلی شود.
پس از سمباده کشیدن سطح چراغ را کاملا تمیز بشورید.تا هیچ جرمی روی آن باقی نماند.
سپس سراغ پولیش بروید.مقداری از ماده پولیش بر روی طلق بمالید و با پنبه شروع به مالیدن سطح طلق نماید.پس از اتمام این کار سطح را با یک پنبه تمیز خوب پاک کنید.در این مرحله ماتی چراغ شما یا همان کدری چراغ از کاملا از بین رفته و شما چراغ شفافی دارید.و سپس سطح چراغ را از پولیش پاک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964