سری ۴ گرن کوپه ۲۰۲۲

یکی از سه بازیگر اصلی کمپانی ب ام و

وقتی لذت رانندگی ویژه محصولات بامو را با طراحی بدنه زیبای کوپه مانند و کاربردی بودن یک سدان ترکیب کنیم، نتیجه می شود سری ۴ گرن کوپه ب ام و برای سال ۲۰۲۲ مدل جدید این سری موفق را با زبان طراحی جدید شرکت تدارک دیده است. وجود چهار در، پنج صندلی، صندوق عقب بسیار بزرگ و چابکی و توانایی های فنی بالا، این مدل را به یکی از سه بازیگر اصلی در بین خودروهای بی ام و تبدیل کرده است. سری ۴ گرن کوپه قرار است در مونیخ و در کنار سری ۳ و i4 به تولید برسد. از جمله پیشرفت های صورت گرفته در این مدل می توان به قابلیت های رانندگی خودکار بیشتر، رانندگی اسپرت ارتقا یافته و آیرودینامیک بهینه شده اشاره کرد.

  • طراحی کاربردی و هوشمندانه

 

سری ۴ گرن کوپه ۲۰۲۲

طول، عرض و ارتفاع این اتومبیل به ترتیب ۴۷۸۳، ۱۸۵۲ و ۱۴۴۲ میلی متر است که نسبت به نسل قبلی سری ۴ گرن کوپه ۱۴۳ میلی متر کشیده تر، ۲۷ میلیمتر عریض تر و ۵۳ میلی متر بلندتر شده است. عرض محورهای جلو و عقب هم به ترتیب به ۱۵۹۵ میلی متر (۵۰ میلی متر افزایش نسبت به قبل) و ۱۶۲۳ میلی متر (۲۹ میلی متر افزایش نسبت به قبل) رسیده که نه تنها بیش از نسل قبل است بلکه به ترتیب به میزان ۶ و ۱۹ میلی متر از سری ۳ جدید نیز بیشتر است. در نتیجه همه این تغییرات، فضای سر و زانو در صندلی های عقب افزایش یافته و حجم صندوق عقب به ۴۷۰ لیتر ( 39 لیتر بیشتر از نسل قبل) رسیده است. با خواباندن صندلی های عقب با نسبت ۴۰:۲۰:۴۰ این حجم به ۱۲۹۰ لیتر افزایش می یابد.
پره های فعال جلوپنجره، ورودی های ایجاد کننده پرده هوا و سطح نسبتا صیقلی کف اتومبیل باعث شده اند که ضریب پسا به رقم 26/0 برسد.
همه پیشرانه های موجود برای سری ۴ گرن کوپه جدید از آخرین فناوری توربوی دوقلوی بی ام و و سامانه نیمه هیبریدی ۴۸ ولت استفاده می کنند. سامانه نیمه هیبریدی در مواقع نیاز ۱۱ اسب بخار به قدرت اتومبیل می افزاید و با بازیابی نیروی ترمز شارژ می گردد. در رأس همه مدل ها،  M1440i xDrive  قرار می گیرد که مجهز به یک پیشرانه ۶ سیلندر خطی بنزینی است. همچنین، دو پیشرانه ۴ سیلندر بنزینی و یک نمونه ۴ سیلندر دیزلی در دسترس مشتریان خواهند بود.

 

سری ۴ گرن کوپه ۲۰۲۲

همه این پیشرانه ها عضو خانواده Efficient Dynamic ب ام و و مجهز به سامانه های زمان بندی متغیر باز و بسته شدن سوپاپ ها، زمان بندی متغیر میل بادامک و انژکتورهای پرفشار (۲۰۰ تا 3۵۰ بار) هستند. فناوری تصفیه گاز اگزوز نیز در مدل جدید ارتقا یافته تا با استاندارد یورو ۶ سازگار باشد.
موتور ۶ سیلندر با حجم 3 لیتر که در همکاری با متخصصان مسابقات بخش M ساخته شده، دارای پیستون ها و شاتون های سبک است و توانایی تولید ۳۴۷ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد که می تواند سرعت وسیله را در مدت ۴٫۷ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. بر اساس استاندارد WLTP مصرف سوخت این مدل به ۸ تا ۸۵ لیتر در یکصد کیلومتر می رسد. پیشرانه های ۴ سیلندر نیز در مدل های 430i، 420i و 420d قرار می گیرند و به ترتیب قدرتی برابر با ۲۴۵، ۱۸۴ و ۱۹۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۴۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰ نیوتن متر تولید می کنند. مصرف سوخت همه این مدل ها طبق استاندارد WLTP بین 6/6 تا 6/7 در یکصد کیلومتر برای مدل های بنزینی و 8/4 تا 4/5 لیتر برای مدل دیزلی است.

  • نقطه قوت

 

سری ۴ گرن کوپه ۲۰۲۲

وجه تمایز اتومبیل های بی ام و در سال های اخیر نه هندلینگ، بلکه سامانه انتقال قدرت آنها بوده و سری ۴ گرن کوپه جدید هم در این بخش قدرتمند ظاهر شده است. یک جعبه دنده ۸ سرعته به صورت استاندارد برای M440i و قابل سفارش برای سایر مدل ها عرضه می شود. این جعبه دنده با به روزرسانی های انجام شده سریع تر و نرم تر از قبل عمل می کند و برای عملکرد دقیق تر، داده های سطح مسیر، سامانه ناوبری، وضعیت ترافیک و سامانه های کمک راننده را دریافت و بهترین زمان تعویض دنده را تعیین می کند.

  • تعليق و شاسی

فرمان با ضرایب متغیر و نیروی کمکی برقی در کنار سه سامانه تعلیق قابل سفارش برای سری ۴ گرن کوپه جدید، دقت بالای فرمان پذیری و پویایی در رانندگی را تضمین می کنند. سامانه تعلیق با ضربه گیر هایی که به میزان نوسان فنرها وابسته اند، در ناهمواری های بزرگ از شدت و بازه نوسان فنرها را می کاهد و در برخورد با ناهمواری های کوچک اجازه نوسان راحت را به فنرها می دهد. تعليق M Sport گزینه دوم پیش روی خریداران است و با توجه به نامش تنظیماتی سفت تر از نمونه استاندارد دارد. در نهایت سامانه تعليق M تطبیق پذیر بالاترین سطح توانایی در ارائه دو حالت رانندگی اسپرت و راحت با بیشترین میزان تمایز را داراست.

  • امکانات

نسل هفتم سامانه اطلاعات و سرگرمی iDrive ب ام و برای سری ۴ گرن کوپه در نظر گرفته شده است و مدیریت همه چیز را بر عهده دارد. شیشه جلو به صورت استاندارد دارای فناوری جذب صداست. سامانه تهویه سه ناحیه ای هم از طریق تلفن همراه قابلیت تنظیم از راه دور برای پیش گرم/سرد کردن اتاق را دارد. آینه های جانبی و وسط نیز می توانند در صورت لزوم گرم شوند. نور پردازی داخل اتاق کاملا فراگیر و البته زیبا است. تمام محفظه ها دارای چراغ هستند و چراغ های مطالعه در جلو و عقب تعبیه شده اند.
سامانه صوتی در نسخه پایه دارای تنظیم کنندDAB+ و ۶ بلندگو است که توان خروجی ۱۰۰ وات را فراهم می کند. علاوه برا این سامانه hi-fi با ۱۰ بلندگو و توان ۲۰۵ وات قابل سفارش است.

  • ایمنی

 

سری ۴ گرن کوپه ۲۰۲۲

در سری ۴ گرن کوپه جدید حدود ۴۰ سامانه کمکی برای راننده در نظر گرفته شده است و شبکه ای پیچیده از حسگرها و دوربین های پیشرفته نقشی کلیدی را در عملکرد این سامانه ها بازی می کنند.
کروز کنترل هوشمند با توانایی توقف حرکت موارد مختلفی از جمله داده های ناوبری، فاصله با خودروی جلویی و تابلوهای محدودیت سرعت را در نظر می برد و سرعت وسیله را تنظیم می کند. این قابلیت نیز وجود دارد که قبل از رسیدن به پیج یا تقاطع سرعت را به مقدار مطلوبی کاهش دهد. در صورت وجود آپشن Driving Assistant Professional ، کروز کنترل هوشمند توانایی دیدن چراغ های راهنمایی را نیز خواهد داشت (در آلمان) و می تواند در صورت وجود چراغ قرمز، حتی در ردیف اول توقف کند. این سامانه به همراه دستیار فرمان و حفظ خط حرکتی می توانند تا سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت کنترل وسیله را در اختیار داشته باشند.
سامانه های هشدار خروج از مسیر و هشدار برخورد از جلو نیز به صورت استاندارد در نظر گرفته شده اند. راننده می تواند در هنگام حرکت تصویر سه بعدی خودروی خود، وسایل حمل و نقل و محیط اطرافش را در نمایشگر میانی مشاهده کند (چیزی شبیه به بازی های رایانه ای) و نیز حداکثر ۴۰ ثانیه آخر از حرکتش را به صورت فیلم ذخیره کند، مورد آخر می تواند در هنگام بروز تصادف یا برای ثبت لحظات زیبا در مسیر به کار بیاید.

علاوه بر اینها، سامانه دستیار پارک پیشرفته، هشدار حق تقدم، ترمز اضطراری، اینترنت نسل ۴ برای استفاده از خدماتی مانند تماس اضطراری، اطلاعات ترافیکی و خدمات از راه دور، دوربین ۳۶۰ درجه با قابلیت نمایش خودرو از بالا و بسیاری امکانات دیگر برای نسل جدید سری ۴ گرن کوپه در نظر گرفته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964