شاسی کشی با دستگاه تهران

یکی از خدمات پس از فروش خودروهای خارجی که با استفاده از امکانات به روز و پیشرفته ای در بخش شاسی کشی و صافکاری مجموعه یونس مکانیک وجود دارد دستگاه های پیشرفته و مدرن شاسی کشی است که کار را به مراتب راحت تر و دقت را بالاتر برده است.

امروزه شاسی کشی توسط دستگاه های پیشرفته شاسی کشی انجام می شود و با دستگاه های سنتی گذشته کاملا متفاوت است.

در این نوشتار قصد داریم شما را با دستگاه پیشرفته شاسی کشی و صافکاری و نحوه شاسی کشی خودروها آشنا کنیم.

امروزه با پیشرفتی که در زمینه تکنولوژی صورت گرفته است بالطبع در زمینه نگهداری خودرو و مراقبت از آن نیز تحولات به وقوع پیوسته است.

شاسی کشی چیست؟

در واقع شاسی کشی به همه اقدامات و عملیاتی که بر روی شاسی خودرو انجام می شود تا شاسی به حالت و فرم اولیه خود برگردد گفته می شود.

مزیت دستگاه های شاسی کشی پیشرفته نسبت به دستگاه های سنتی

دستگاه شاسی کشی پیشرفته از چند قطعه تشکیل شده است:

ستونی که به کمک آن شاسی کشیده می شود. این ستون کاملا متحرک است و می توان آن را در جهتی که خودرو ضربه خورده است و نیاز به شاسی کشی دارد منتقل کرده و شاسی را کشید.

حفره هایی روی صفحه دستگاه وجود دارد که قبل از شاسی کشی باید بقیه نقاط شاسی خودرو را روی آن قفل کرد.

قطعه ی دیگری روی این دستگاه وجود دارد قطعه T4 است. این قطعه در اندازه های مختلف وجود دارد برای کشیدن جاهای مختلف شاسی بکار گرفته می شود که بستگی به میزان وزن اندازه آن متفاوت است. یک سر T4 به ستون های متحرک وصل می شود و سر دیگر آن به زیر شاسی قفل می شود.

نکته ی قابل توجه این است که بقیه نقاط شاسی باید روی حفره های صفحه دستگاه قفل شود. بعد از قفل شدن کامل تا حدی که لازم است شروع به کشیدن شاسی می کنیم.

سخن پایانی

خیلی از خودروها به دلیل تصادف، ضربه و فشار زیادی که به اتومبیل وارد می شود موجب خارج شدن شاسی خودرو از حالت استاندارد شده و تغییر فرم می دهد.

در این مواقع باید از تکنیک های شاسی کشی برای بهبود وضعیت شاسی استفاده کرد. باید گفت که شاسی کشی از آن دست خدمات صافکاری و نقاشی است که همه مراکز خدمات خودرو امکانات ارائه سرویس شاسی کشی را در اختیار ندارند.

پروسه شاسی کشی پروسه بسیار مهمی است و در صورتی که بدرستی و توسط افراد متخصص انجام نشود خودرو از لحاظ فرمان پذیری و پایداری دچار مشکل خواهد شد. از طرف دیگر به دلیل اینکه خودروها از نظر فرم کلی با یکدیگر متفاوت هستند به همین دلیل نیاز به فرد متخصص برای شاسی کشی دارد که به استانداردها و فرم اولیه شاسی واقف باشد و توانایی و مهارت لازم را در این زمینه کسب کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964