ماشین باشگاهی که بیش از 1000 اسب بخار قدرت دارد!قدرتمندترین خودروهای جهان!

برای مصارف شهری، خودرویی با حدود 100 اسب بخار قدرت کافی است.اگر احساس شیطنت می کنید، ماشینی با 300 اسب بخار قدرت نیز مناسب است. حرفه ای ها به سوپراسپرت های 700 اسب بخاری روی می آورند. در باشگاه 1000 اسب بخاری، یک دنیای دیگر وجود دارد.اما آیا تا به حال به خودروهایی بسیار قدرتمندتر از این فکر کرده اید؟

خودروهای با بیش از 1000 اسب بخار باید استانداردهای مرسوم را رعایت کنند. در این زمینه، ما به خودروهای کم مصرف، الکتریکی یا هیبریدی (چه بنزینی، چه برقی یا هیبریدی) اشاره می کنیم. حتی اگر رانندگی با وسیله نقلیه ای با قدرت بالای 1000 اسب بخار آسان است، ساخت یک وسیله نقلیه کاربردی دارای مجوز خیابانی با همان قدرت بسیار چالش برانگیزتر است.

تا حالا همچین چیزی ندیده بودی!

به احتمال زیاد لیستی از خودروهای 1000 اسب بخاری را قبلا دیده اید. امروز حتی بیشتر از این هم پیش می رویم.بیایید در مورد خودروهایی با قدرت نزدیک به 2000 اسب بخار بیشتر بدانیم.

آسپارک جغد با قدرت 1985 اسب بخار

در حال حاضر مدل جغد آسپارک قدرتمندترین خودروی تولیدی موجود در بازار است. یک خودروی تمام الکتریکی که شتاب صفر را در کمتر از 2 ثانیه (دقیقا 19 ثانیه) نشان می دهد. در نتیجه وزن بدنه شاسی و فیبر کربنی این خودرو، رکورد این رکورد خارق العاده را به خود اختصاص داده است. این شرکت قصد دارد تنها 50 دستگاه را با قیمت پایه 44 میلیون دلار تولید کند.

لوتوس اویجا با قدرت 1973 اسب بخار

لوتوس تا اواخر ژوئیه 1998 تیزرهای اعصاب خردکنی را برای مشتریان منتشر کرد، زمانی که سرانجام آخرین هیولای خود، Evia را معرفی کرد. جیلی چین پس از خرید اویا لوتوس را خرید و این اولین محصول لوتوس است. این برند انگلیسی تخمین زده است که 130 دستگاه از خودروی فوق تولید خواهد شد. 3 ثانیه طول می کشد تا اویا به شتاب صفر درصد برسد.

داشتن ریمک سی دو با قدرت 1914 اسب بخار

حضور یک خودروی برقی کرواسی بر روی سکو چیزی خارق العاده است. ریماک در ابتدا اعلام کرد که قدرت C2 معادل 1888 اسب بخار است.اما پس از بهینه سازی چهار موتور الکتریکی، توانست قدرت خروجی را به 1914 اسب بخار برساند. 185 ثانیه تمام چیزی است که طول می کشد تا این ماشین از 0% به 100% برسد. کمتر از 12 ثانیه طول می کشد تا از 0 تا 300 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. با استفاده متعادل، این وسیله نقلیه با یک بار شارژ می تواند 650 کیلومتر را طی کند.

آلیاژ آزادی با 1903 اسب بخار

بعید است که نام شرکت آمریکایی Elation را شنیده باشید. هنوز کارهای زیادی روی این خودرو باید انجام شود. اطلاعات نشان می دهد که Freedom دارای چهار موتور الکتریکی است که می تواند در 18 ثانیه از صفر درصد شتاب بگیرد. سرعت نهایی آن 418 کیلومتر در ساعت بود. دو موتور الکتریکی در نسخه پایه این خودرو با قیمت 2 میلیون دلار وجود دارد.این در حالی است که قیمت این مدل 32 میلیون دلار است.

پین فارینا باتیستا 1900 اسب بخار

مردم محلی پینین فارینا را به خاطر طراحی های چشمگیر فراری، مازراتی، رولزرویس، کادیلاک، جگوار، ولوو، آلفارومئو و لانچیا به یاد می آورند. با باتیستا، این شرکت اولین ابرخودروی الکتریکی مستقل خود را ایجاد کرد که از همان ابتدا مورد تحسین کارشناسان قرار گرفت. به اندازه کافی عجیب، حتی اگر این خودرو در کمتر از 2 ثانیه از صفر به 350 کیلومتر در ساعت می رسد، حداکثر سرعت آن تنها 350 کیلومتر در ساعت است.

بوگاتی بولید با 1825 اسب بخار

در بین طرفداران بوگاتی هنوز بر سر این که مدل جدید را بولاید یا بولاید نامید، اختلاف نظر وجود دارد. این وسیله نقلیه با شاسی 1240 کیلوگرمی به وزن باورنکردنی 067 کیلوگرم بر اسب بخار دست یافت که یک دستاورد قابل توجه است. با وجود فناوری مدرن، این خودرو همچنان دارای موتور 8 لیتری 16 سیلندر W شکل با چهار توربوشارژر است. بوگاتی می گوید محصول جدید آنها فقط برای مسابقه طراحی شده است، اما شتاب صفر درصد 217 ثانیه ای آنها نیز مصرف کنندگان عادی را شگفت زده می کند.

Hennessy Venom F5 با 1817 اسب بخار قدرت

پیش از این، هنسی بیشتر به خاطر تولید ونوم جت، یک خودروی اسپرت شاسی‌دار، شهرت داشت.اما حالا این برند خودروی مستقل خود را با رکوردی باورنکردنی معرفی کرده است. Venom F5 علیرغم اندازه ای که دارد، توانایی رسیدن به سرعت 484 کیلومتر بر ساعت را دارد. این خودرو برای شکستن رکورد سرعت 500 کیلومتر بر ساعت جان هنسی طراحی شده است.

موشک کوروت با قدرت 1800 اسب بخار

کوبلاتی در دنیای جواهرات بیشتر از صنعت خودروسازی شناخته شده است. موشکی به نام Michel (به معنی موشک) در سال 2018 معرفی شد که این شرکت ادعا کرد که سرعت آن از حداکثر 500 اسب بخار فراتر رفته است. به دلیل عدم وجود تاریخچه معتبر از کوربلاتی، این ادعا تا حدودی مشکوک است.با این حال، با توجه به مجهز بودن آن به موتور 9 لیتری V8، این ادعا ممکن است تا حدودی درست باشد.

Wanda Dendrobium D-1 1800 اسب بخار

یک شگفتی دیگر که باید به این مجموعه اضافه شود. واندا، یک شرکت سنگاپوری، می گوید که کشت دندروبیوم D-1 به خوبی در بریتانیا انجام می شود. تحت مدیریت نایجل گوردون، یکی از مدیران سابق مک لارن و لامبورگینی، این مجموعه اکنون اهداف بزرگتری دارد. شتاب صفر درصد این محصول در 27 ثانیه و رسیدن به سرعت 322 کیلومتر در ساعت است.

1724 اسب بخار در Koenigsegg Gemera

حتی اگر جمرا فاقد چهره متمایز باشد، بدون شک یک شگفتی مهندسی است. علیرغم شهرت چهار سرنشینه، اولین خودروی کونیگزگ از موتور milsup استفاده نمی کند. علاوه بر موتور سه سیلندر دو لیتری غیرمعمول، سه موتور الکتریکی نیز وجود دارد که از حداکثر قدرت نهایی 1700 اسب بخار فراتر می روند. این دوربین با شتاب صفر درصد در 19 ثانیه به حداکثر سرعت 400 کیلومتر در ساعت می رسد.

کونیگزگ جسکو با 1603 اسب بخار قدرت

در انتخاب جایگزینی برای آگرا RS، سوئدی ها با چالش بزرگی روبرو بودند.اما محصول جدید، به نام Yesco، موفقیت آمیز بود.مانند سایر خودروهای کونیگزگ، این خودرو نیز بسته به نوع سوخت مصرفی، قادر به دو مجموعه قدرت متفاوت است. موتور 8 سیلندر 5 لیتری V8 YESCO می تواند با بنزین معمولی قدرت 1280 اسب بخار تولید کند.با این حال، می تواند 1600 اسب بخار با سوخت E85 تامین کند. تنها در 125 دستگاه تولید خواهد شد که به 480 کیلومتر در ساعت می رسد.

بوگاتی سنتودیسی با 1578 اسب بخار

Chentodiechi یک مدل کاملاً جدید بود که توسط بوگاتی پس از 300 Plus ساخته شد که نسخه بهینه شده شورون بود. این عبارت به صد و دهمین سالگرد تاسیس این شرکت اشاره دارد که مصادف با یکصد و دهمین سالگرد تاسیس آن است. علی رغم استفاده بوگاتی از زبان طراحی فضا، از یک موتور 16 سیلندر 8 لیتری W شکل برای پیشرانه استفاده کرد. گفته می شود که Chentodihuchi حداکثر سرعت 378 کیلومتر در ساعت و حداکثر زمان 24 ثانیه دارد. قیمت پایه این خودرو 9 میلیون دلار است.

Koenigsegg Regera با 1500 اسب بخار

از آنجایی که این ابرخودروی سوئدی قدرت ماوراء طبیعی تولید می کرد، خطر بزرگی برای دوستداران سوپراسپرت بود. جای تعجب نیست که این خودرو پادشاه شتاب ثانویه نامیده شده است. شتاب صفر درصد آن 28، شتاب صفر تا 200 کیلومتر در ساعت آن 69، شتاب صفر تا 300 کیلومتر در ساعت آن 123 و شتاب صفر تا 400 کیلومتر در ساعت آن تنها 228 ثانیه است. همچنین رکورد جهانی توسط رگرا ثبت شتاب-ترمز از صفر تا 400 به صفر در 3149 ثانیه بود.

بوگاتی دیوو با 1479 اسب بخار

بوگاتی دیوو یکی از جنجالی ترین عرضه های سال 2019 بود. این خودرو از نظر آیرودینامیک و طراحی کاملا شبیه شورون است. به همین دلیل قیمت آن 6 میلیون دلار تعیین شد. بدنه Divio برای مقاومت در برابر فشار گرانش تا 16 G واحد طراحی شده است. این خودرو 35 کیلوگرم سبکتر از شیرون است. دیوو در تیراژ 40 دستگاه با هزینه 5 میلیون دلار تولید خواهد شد.

این کونیگزگ Agera RS 1341 اسب بخار قدرت دارد

پس از رونمایی از مدل One: 1، کونیگزگ روی آگرا RS پیشرفته کار کرد تا در مقابل بوگاتی ویرون قرار بگیرد. آگرا برای رسیدن به سرعت 400 کیلومتر در ساعت تنها به 1958 متر مسیر نیاز دارد. جالب اینجاست که اگر با این سرعت حرکت می کنید باید 480 متر ترمز کنید تا کاملا متوقف شوید. یک ماشین با سرعت 400 کیلومتر در ساعت، 111 متر در ثانیه را طی می کند که طول یک زمین فوتبال است.

EP9 جدید با 1341 اسب بخار

نمی توان از هیولای معتبر شرکت چینی NIO که با همکاری NIO 333 بریتانیا (تیم جدید در فرمول E) ساخته شده است چشم پوشی کرد. فستیوال گودوود در سال 2016 به رکورد جدیدی از تپه نوردی مک لارن P1 LM دست یافت. چهار موتور الکتریکی شتاب صفر درصد را در 27 ثانیه ایجاد می کنند. این محصول به گفته کمپانی نیو با یک بار شارژ 350 کیلومتر را طی خواهد کرد. این خودرو تنها در تعداد محدود با قیمت پایه 148 میلیون دلار تولید خواهد شد.

سینگر 21C با قدرت 1250 اسب بخار

در 1 مارس 1998، شرکت آمریکایی Czinger، که قبلاً به خوبی شناخته شده نبود، یک شبه با عرضه مدل 21C خبرساز شد. در حال حاضر این خودرو در مرحله توسعه است و مدتی طول می کشد تا تولید انبوه آن انجام شود. از مشخصات فنی این خودرو شگفت زده خواهید شد;موتور 288 لیتری آن با پیکربندی هشت سیلندر شکل عجیب و غریب و دو توربوشارژر آن می تواند به سرعت 11000 دور در دقیقه برسد. زینگر در مجموع 80 دستگاه از این محصول را تولید خواهد کرد.

1200 اسب بخار برای Drago GTE

خودروی الکتریکی از باتری های 90 کیلووات ساعتی استفاده می کند، بنابراین رسیدن به این سطح نادر است. دراکو، یک شرکت آمریکایی، تصمیم گرفت برای هر چرخ این محصول چهار موتور داشته باشد. چند مدل فراری و مازراتی توسط GranStudio طراحی شده اند و GTE نیز تفاوتی نداشت. رسیدن به حداکثر سرعت 332 کیلومتر در ساعت برای خودرویی با شتاب صفر در 3 ثانیه سخت نیست.

بوگاتی ویرون SS 1183 اسب بخار قدرت دارد

ویرون افسانه ای با یک نمونه اولیه به نام Super Sport قبل از توقف تولید جایگزین شد.این محصول قوی‌تر، سبک‌تر و سریع‌تر از مدل‌های استاندارد بود.مانند قبل، موتور آن نیز از یک موتور 16 سیلندر هشت لیتری W شکل با چهار توربوشارژر استفاده می کرد. این خودرو با حداکثر سرعت 415 کیلومتر در ساعت، در زمان تولید رکورددار بود. مصرف سوخت این خودرو در سفرهای شهری 37 لیتر در 100 کیلومتر است که شاید برای شما جذاب باشد. برایم جالب بود که بدانم نسخه گرند اسپورت ویتسه همان مشخصات ویتسه را دارد.

آریل هایپرکار با 1180 اسب بخار

اعتقاد بر این است که اتم یک خودروی سبک است که اولین بار چند سال پیش در رسانه ها ظاهر شد. در اصل، این محصول بسیار سریع توسط یک شرکت بریتانیایی به نام آریل تولید شده بود.او هرگز فکر نمی کرد که آریل ممکن است روزی به یک سازنده ابرخودرو تبدیل شود. در شتاب صفر تا صفر تا 160، مدل هایپرکار این شرکت به ترتیب به 24 و 38 ثانیه زمان نیاز دارد. نام این خودرو Hypercar است زیرا به معنای کاهش کربن با عملکرد بالا است.

Zenovo TSR-S با 1177 اسب بخار

طرفداران Zenvo TSR-S نیز نیازی به نگرانی ندارند، زیرا نسخه پیشرفته این خودروی خیره کننده دانمارکی نیز گنجانده شده است. از زمان معرفی Slick ST1 در سال 2008، پیشرفت قابل توجهی وجود داشته است. این نیرو تابعی از دو توربوشارژر روی یک موتور 58 لیتری V8 است. قطعا ماژول های هیبریدی این محصول در ارائه چنین قدرتی موثر بوده اند.

استون مارتین والکری 1160 اسب بخار قدرت دارد

بزرگان به دنبال اصالت هستند نه فقط اعداد بالاتر. والکری با پیشرانه تنفس طبیعی خود (در غیاب توربوشارژر یا سوپرشارژر)، در حال حاضر قدرتمندترین هواپیما در نوع خود است. عملکرد خیره کننده نتیجه یک موتور 65 لیتری 12 سیلندر V شکل با بالاترین سطح مهندسی است. علاوه بر Cosworth، یکی از معروف ترین سازندگان خودروهای فرمول یک، این موتور نیز توسط آنها ساخته شده است.

آریا FXE با 1150 اسب بخار

شرکتی به نام آریا مدلی بحث برانگیز به نام FXE را در سال 1996 تولید کرد که خود را به عنوان یک رقیب بالقوه برای بوگاتی ویرون معرفی کرد. این شرکت آمریکایی با مدل بنزینی FE خود شناخته شده بود. این ابرخودروی هیبریدی دارای یک موتور بنزینی 710 اسب بخار و دو موتور الکتریکی بود که در مجموع قدرتی معادل 1150 اسب بخار داشت. با افزودن فیبر کربن، وزن خالص FXE به 1564 کیلوگرم افزایش یافته است.

تسلا مدل S Plaid + با قدرت 1100 اسب بخار

دیدن تسلا در این لیست شگفت آور است. تسلا به دلیل بهینه سازی مدل S در سال 2021 در لیست 2021 قرار گرفت. در مدل S-Dirt Plus با این خروجی، 0% تا 99% تنها در 199 ثانیه به دست می آید.این دقیقاً همزمان با قدرتمندترین خودروی لیست است. این شرکت گزارش می دهد که محصول فوق با یک بار شارژ باتری ها می تواند تا 830 کیلومتر را طی کند.

Henriques-Boulogne با 1100 اسب بخار قدرت

Hispano-Swiss مدل کارمن را در نمایشگاه خودرو ژنو در سال 1997 ارائه کرد. این شرکت دقیقا پس از یک سال تصمیم به عرضه مدل بولونیا گرفت که با مشخصات فنی عجیبش همه را شگفت زده کرد. گلگیرها و کاپوت جلو از فیبر کربن و شاسی و سقف از آن ساخته شده است.

Lucid Air با 1080 اسب بخار

در سال 2007، Lucid یک استارت آپ بود که فعالیت های خودرو را محدود کرده بود.تا سال 2020، این شرکت با مدل هوا به یکی از غول های صنعت تبدیل شد. تسلا مدل S Air به طور خاص برای رقابت با آن تولید شده است.

روی این خودرو دو موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب نصب شده است. به دلیل حجم کلی فضای قابل استفاده برای حمل بار، مرسدس بنز S کلاس 2020 210 لیتر بیشتر از فضای داخلی Lucid Air دارد.

مک لارن اسپیدتیل با 1035 اسب بخار

مک لارن پس از سال ها تلاش بالاخره جایگزین مناسبی برای مدل رویایی F1 خود معرفی کرد. طراحی خیره کننده و ساختار صندلی وسط، Speedtail را به حرکتی تحسین برانگیز توسط بریتانیایی ها تبدیل کرده است. مک لارن در طراحی SpeedTail از ویژگی‌های یک خودروی فرمول یک، به‌ویژه مواردی که مربوط به آیرودینامیک است، استفاده کرد. بد نیست بدانید که ضریب اصطکاک این خودرو تنها 01 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964