تعمیر موتورهای GDI

از جدیدترین سیستم هایی که امروزه در خودروهای مدرنی مثل کیا اوپتیما، هیوندای سانتافه، هیوندای سوناتا و دیگر خودروهای مدرن و پیشرفته استفاده شده است، موتور های GDI می باشد.

 

هیوندای سوناتا

موتورهای GDI در واقع همان فناوری انتقال سوخت مستقیم هستند. این فناوری در واقع امکان تزریق مستقیم سوخت به داخل سیلندرها را فراهم کرده است.

 

موتور GDI

با پیشرفت تکنولوژی و بکار بردن فناوری های روز دنیا در طراحی موتورهای بنزینی و دیزلی و همزمان توجه به مصرف بهینه سوخت و استانداردهای سخت گیرانه آلایندگی موتورها، طراحان و مهندسین دست به تحولات اساسی در طراحی و ساخت موتورهای بنزینی زده اند که یکی از این تحولات ساخت موتور های توربو شارژ است که اصطلاحا به آن توربو نیز گفته می شود.

این موتورها از راندمان و کارایی بالاتر، حجم و تعداد سیلندرهای کمتری برخوردار است که از این لحاظ مورد توجه سازندگان خودرو قرار گرفته است.

از طرف دیگر خودروسازان مطرح جهان برای ساخت مدل های مختلف خودرو به لحاظ شکل ظاهری با حجم و ابعاد گوناگون بدنه و اتاق خودروها، مصرف بهینه سوخت، قدرت موتورهای بیشتر، حجم و تعداد سیلندر کمتر نیاز به تکنولوژی ها و استراتژی های حساب شده ای داشته اند که در همین راستا از موتورهای پاشش مستقیم (GDI) و توربو استفاده کرده اند.

 

تعمیر موتورهای GDI و توربو

بیشتر بخوانید: جلوبندی و تنظیم زوایای چرخ های عقب و جلو

مزیت موتورهای GDI

موتورهای GDI به دلیل تزریق مستقیم بنزین به داخل سلیندرها باعث شده است که در زمان شتاب گیری خودرو، سوخت درون سیلندرها به سرعت افزایش پیدا کند و داخل پیستون ها انفجارهای بزرگتری اتفاق بیفتد.

این فناوری باعث می شود شتاب خودرو به اندازه زیادی افزایش پیدا کند و غلبه بر اصطکاک اولیه راحت تر صورت گیرد.

مشکلات موتورهای GDI

اما شکایتی که این روزها از مصرف کنندگان این خودروها به گوش می رسد، نبود خدمات و سرویس های تخصصی تعمیر این موتورها می باشد.

مشکلاتی که ممکن است برای این دست از موتورها اتفاق بیفتد لزوم خدمات پس از فروش خودروهای خارجی و داشتن علم روز و آموزش مستمر در این زمینه را به امری انکار ناپذیر تبدیل کرده است. همچنین داشتن نرم افزارهای مربوطه و تجهیزات و ابزارهای مخصوص و قطعات یدکی اصلی در تعمیرات موتورهای GDI و توربو شارژ از اهمیت بسزایی برخوردار است.

خوشبختانه مجموعه یونس مکانیک با ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر و تامین قطعات موتورهای GDI مشکل صاحبان خودروهای لوکس وارداتی را برطرف کرده است.

 

مشکلات موتورهای GDI

مجموعه یونس مکانیک با در اختیار داشتن لوازم و تجهیزات مدرن به روز در زمینه تعمیر خوردو و همچنین تکنسین های آموزش دیده و ماهر جای هیچ گونه نگرانی را برای این دست از افراد باقی نگذاشته است.

ذکر این نکته ضروری است که خودروهایی که از سیستم GDI استفاده می کنند معمولا به دلیل اینکه میزان گرمای بیشتری نسبت به خودروهای دیگر بخصوص در فصل گرما تولید می کنند، به همین دلیل قطعاتی مثل سر سیلندر، سوپاپ ها بیشتر در معرض رسوب کردن قرار می گیرند.

به صاحبان این خودروها توصیه می شود به فاصله هر دو هفته یکبار به انجام رسوب گیری به بخش کارواش و موتورشویی مجموعه یونس مکانیک مراجعه کنند تا از بروز مشکلات بیشتر و شدیدتر برای موتور خودرو جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964