مازراتی اسپایدر با تیونینگ G&S Exclusive

قدیمی اما جذاب مازراتی اسپایدر با تیونینگ G&S Exclusive

مازراتی در حال حاضر با مدل اس یو وی لوانته و برادر کوچک تر آن Grecale که به تازگی معرفی شده و همچنین دو مدل سدان گواتروپورته و گیبلی روزگار موفقی را می گذراند. با این حال، جای خالی کوپه ها و کانورتیبل های دو تا چهار نفره موتور جلو که برای چندین دهه از محصولات خاص این برند ایتالیایی به شمار می رفتند با کنار گذاشته شدن دو مدل گرن توریسمو و گرن کابریو از خط تولید این کمپانی در سال ۲۰۱۹ به شدت احساس می شود. هر چند شنیده ها حکایت از آن دارند جانشین این دو مدل در آینده ای نزدیک معرفی خواهد شد. در این بین، شرکت آلمانی  G&S Exclusiveکه سال هاست به طور تخصصی به تیونینگ مدل های مختلف مازراتی می پردازد، برنامه گسترده ای برای اصلاح و تقویت دو مدل قدیمی ۴۲۰۰ و اسپایدر EVO تدارک دیده که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

 

maseratispider G&S Exclusive

مازراتی اسپایدر توسط جورجتو جیوجیارو افسانه ای و به عنوان جانشین مدل ۳۲۰۰ GT طراحی شد و در فاصله سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ در مجموع تعداد ۳۸۸۹ دستگاه از آن ساخته شد. این اتومبیل سرانجام در سال ۲۰۰۷ جای خود را به مدل گرن کابریو داد اما هنوز هم علاقه مندان خاص خود را دارد.

اولین نکته ای که در مورد اسپایدر تیونینگ شده توسط S&G جلب توجه می کند مربوط به سپر جلو و جلو پنجره بسیار بزرگ متعلق به مدل گرن کابریو بوده که با تیغه های عمودی از جنس کربن و به رنگ پرچم ایتالیا تزئین شده است. علاوه بر این، چنگک سه شاخه طلایی مازراتی در مرکز جلوپنجره و آرم این کمپانی در بالای آن به زیبایی هرچه تمام می درخشند.

اما آنچه باعث شده تا این اتومبیل به یک نمونه منحصر به فرد واقعی تبدیل شود به تغییرات صورت گرفته در نمای عقب آن مربوط می شود. از جمله این تغییرات می توان به چراغ های عقب بومرنگ مانند متعلق به مدل ۳۲۰۰ GT آن اشاره کرد که منحصراً به عنوان یک کوپه بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ ساخته می شد. ضمن این که استفاده از یک در جدید برای صندوق عقب که به طور اختصاصی برای این اتومبیل ساخته شده همراه با سپر و دیفیوزر کربنی عقب به سبک فراری F430 نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. سایر اجرایی که به طور کامل یا بخشی از آن ها از الیاف کربن ساخته شده اند عبارتند از کاپوت، زیررکاب هایی به سبک مدل گرن توریسمو  S، قاب آینه ها، درپوش محفظه نگهداری سقف برزنتی تاشو خودرو و اسپویلر نصب شده روی درِ صندوق عقب.

 

maserati spyder G&S Exclusive

غیر از این، به موارد دیگری مانند افزایش پهنای بدنه به میزان ۲ سانتی متر در جلو و ۳ سانتی متر در عقب از هر طرف، روکش مات چراغ های جلو، شیشه های تیره، هواکش های کاملاً جدید روی کاپوت و رنگ سفید صدفی بدنه با درخشش طلایی می توان اشاره کرد.

در ادامه، متخصصان S&G برای پر کردن فضای خالی زیر گلگیرهای بزرگتر اتومبیل، استفاده از رینگ های آلیاژی و سه تگه Work VSXX به قطر ۲۰ اینچ را در دستور کار خود قرار داده اند. این رینگ های طلایی با طرح کلاسیک و پره هایی به شکل Y همراه با لاستیک هایی به ابعاد 235/30ZR20 در جلو و 275/25ZR20 در عقب عرضه می شوند. به کارگیری فاصله اندازهایی به ضخامت ۲۰ میلی متر و کاهش ارتفاع سواری خودرو با کمک سیستم تعلیق قابل تنظیم KW از دیگر تغییرات انجام شده در مدل اسپایدر به شمار می روند. برای بهبود عملکرد موتور ۸ سیلندر و 2/4 لیتری مازراتی نیز تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده است. از جمله افزایش قدرت آن از ۳9۰ به ۴۶۰ اسب بخار توسط متخصصان HHS و نصب مبدل های کاتالیزی. به علاوه، منیفولد ورودی موتور مورد اصلاح قرار گرفته و دو منبع اگزوز مبانی و عقب ساخت کاپریستو همراه با دریچه کنترل صدا و فشار رانش دود به کار گرفته شده اند. ضمن این که برای ارتقاء سیستم ترمز از شیلنگ های ترمز قوی تر استفاده شده است.

 

maserati spyder G&S Exclusive

اکنون وقت آن رسیده تا سری هم به فضای داخلی اتومبیل بزنیم که با توجه به تغییرات صورت گرفته در آن، ارزش نگاهی دقیق تر دارد. به عنوان مثال، برای روکش کنسول مرکزی، داشبرد رودری ها و صندلی ها از ترکیب چرم و آلكانتارا به رنگ قهوه ای روشن با دوخت تزئینی به رنگ خاکستری استفاده شده که جلوه ای خاص به کابین اتومبیل مازراتی بخشیده است. به کار گیری یک غربیلک فرمان کاملاً جدید و ارگونومیک با روکش ترکیبی چرم و کربن و تزئین آن با پرچم ایتالیا به اضافه دسته های تعویض دنده بلندتر، روکش رکاب ها، دریچه های هوا و تزئینات گوناگون که همگی به طور کامل از الیاف کربن ساخته شده اند از دیگر نکات قابل توجهی هستند که در داخل مدل تیونینگ شده اسپایدر به چشم می خورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09192299964